Regulamin sklepu internetowego

Sklep Internetowy  działający pod adresem papertrade.pl, prowadzony jest przez

“Kompania Handlowa Warszawa Sp. z o.o., ul. Chmielna 2/31 , 00-020 Warszawa,

NIP: 5252906085

REGON:521930879

KRS 0000969769

zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym

SAD REJONOWY DLA MIASTA ST. WARSZAWY , XII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SADOWEGO

Kapitał zakładowy 20 000 złotych

1. Sklep Internetowy prowadzi sprzedaż produktów za pośrednictwem sieci Internet.

2. Zamówienia są przyjmowane za pośrednictwem sieci Internet. W celu złożenia zamówienia należy wypełnić formularz zamówienia. Po złożeniu zamówienia do Kupującego zostaje przesłana e-mailem wiadomość, że zamówienie dotarło do sklepu.

3. Realizacja zamówienia następuje, gdy do sklepu dotrze od Kupującego e-mail z potwierdzeniem złożonego zamówienia.

4. Czas realizacji zamówienia wynosi odpowiednio:

– w przypadku płatności „za pobraniem” – 3 dni robocze od dnia otrzymania potwierdzenia złożenia zamówienia
– w przypadku płatności przelewem (przedpłata) – 3 dni robocze od dnia zarejestrowania wpływu należnej kwoty na konto sklepu.

5. Po skompletowaniu zamówienia towar zostaje wysłany do Kupującego. Przewidywany czas dostawy – 2 dni robocze.

6. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + przewidywany czas dostawy.

7. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Kupujący jest o tym niezwłocznie informowany. Kupujący decyduje czy zamówienie ma być zrealizowane częściowo czy w całości anulowane.

8. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień, aż do wyczerpania się zapasów objętych taką formą sprzedaży.

9. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez klienta. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

10. Za zamówione towary Kupujący może zapłacić wybierając jedną z poniższych form płatności:

– przy odbiorze: należność pobiera kurier
– poprzez płatności on-line za pośrednictwem imoje, PayU, Przelewy24
– przelewem bankowym na konto sklepu

11. Zamówiony towar wysyłany jest na terenie Polski za pośrednictwem firmy kurierskiej POCZTA POLSKA oraz InPost

I. Dostawa kurierem do klienta
Koszt dostawy jednej paczki (ceny brutto z VAT) do 30 kg:

                   13,00 zł – INPOST – w ciągu 24 godzin
15,00 zł – INPOST- w ciągu 24 godzin “za pobraniem”

14,00 zł – POCZTA POLSKA w przypadku płatności przelewem (przedpłata)
16,00 zł – POCZTA POLSKA w przypadku płatności „za pobraniem”

 

II. Odbiór w punkcie

12,50 zł – PACZKOMATY 24/7 – odbiór w paczkomacie na terenie całego kraju, paczka nie może przekroczyć wym. 39x48x64 cm i 25 kg

Przesyłki powyżej 31 kg  do 1000 kg:

– Wielokrotność 30 kg razy cena za 1 paczkę

12. W momencie potwierdzenia przez Kupującego wysłanego przez niego zamówienia dochodzi do zawarcia umowy pomiędzy SPRZEDAJĄCYM a KUPUJĄCYM. Przedmiotem umowy jest towar wymieniony w zamówieniu.
Prawa i obowiązki stron wynikające z zawartej umowy uregulowane są w Ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r Kodeks Cywilny (Dz. U. z 1964r. nr 16, poz. 93 z późniejszymi zamianami) oraz w Ustawie z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000r., nr 22, poz. 271 z późniejszymi zmianami).

13. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

14. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy wg przepisów prawa polskiego.

15. Informujemy, że dane osobowe podane na formularzu zamówienia w sklepie internetowym papertrade.pl są gromadzone i przetwarzane zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku nr 101 poz. 926 z późniejszymi zmianami). Zgromadzone dane osobowe są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów realizacji złożonych zamówień oraz informowania o promocjach i w żadnym wypadku nie będą udostępniane osobom trzecim. Każdy klient naszego sklepu ma prawo do wglądu, modyfikacji oraz usunięcia swoich danych osobowych z naszej bazy danych.Zakres przetwarzanych danych osobowych (. imię i nazwisko, adres, numer telefonu, e-mail).

16. Zwrot towaru. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku „o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny”, klient może odstąpić od umowy i zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od dnia odebrania przesyłki.  Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie nosi śladów użytkowania, jest kompletny i nie został w żaden sposób zniszczony. W przypadku gdy towar – papier jest docinany specjalnie pod zamówienie klienta z innych  większych formatów zwrot papieru nie jest możliwy Zwracany towar należy odesłać razem z otrzymaną wraz z nim fakturą. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta lub przekazem pocztowym na adres wskazany w zamówieniu. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.

Adres do zwrotów: Sobianowice 37A, 20-258 Lublin

17. Gwarancja na towary producenta obowiązującej na sprzedawane produkty wynosi 1 rok od daty zakupu.

18. Reklamacje. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady fizyczne powinien odesłać go przesyłką pocztową na adres Papier Lublin, Sobianowice 37a, 20-258-Lublin.  Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego sklep zwraca niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Do odsyłanego towaru należy dołączyć fakturę oraz opis przyczyny reklamacji. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są w ciągu 5 dni roboczych od dnia ich wpłynięcia. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na nowy pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu do wyboru inne dostępne w sklepie towary. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe użytkowanie zakupionych towarów i straty z tego wynikłe, w szczególności za niedokonanie prób przed rozpoczęciem zadruku zakupionego papieru. KUPUJĄCY zgadza się na ograniczenie roszczeń wyłącznie do wartości wadliwego papieru.